• 0533 165 66 33
 • 0212 872 51 52
 • info@portakalagacianaokulu.com
 • STEM Eğitimi

  STEM EğitimiSTEM

  Çocuklar fen bilimleri, matematik, teknoloji, mühendislik ve sanat konusunda yetkinlik kazanması için STEM adı verilen yaklaşımla geleceğe hazırlanıyor

  Çocuklar daha okul öncesinde kendilerine farklı meslekleri örnek alıyor. Bunu, gördükleri bir kıyafet veya izledikleri bir çizgi filmden etkilenerek yapıyorlar. Peki çocuklar doğru rol modelleri nasıl seçecek?
  Dört yaşında hazırlık sınıfında okuyan Kuzey, 9 yaşında ilköğretimdeki Zeynep, 15 yaşında liseye başlayan Melih farklı yetenekler kazanması için aileleri tarafından farklı kurslara gönderiliyor. Çocukların oyuncakları, eğlence anlayışları, hayata bakışları hızla değişiyor. Çocuklar akıllı telefon, tablet ve bilgisayarla çok erken yaşlarda tanışıyor.
  Ancak aile bu araçları nasıl kullanacaklarına dair çocuklarına hiçbir eğitim vermezken yeni alışkanlıklarında nasıl rehberlik yapacaklarını da bilemiyorlar. Çocukları üretken ve bilimsel becerilerle donatmak için yeni bir yaklaşımla hareket etmek şart.
  Oysa aileler en çok çocuklarının geleceği için önemli harcamalar yapmayı göze alıyor. Çocuğunun geleceği için önemli fedakarlık yapan ailelerin sayısı hiç de az değil. Eğitimde okul öncesi hazırlıktan üniversite eğitimine kadar çocuklar için STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) yani fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik odaklı yeni bir yaklaşım gelişiyor.

  Call Now Button
  WhatsApp chat